Çalışanımız Mehmet Yeşiltepe Bir Komployla Tutuklandı

FAŞİZMİN KOMPLOLARI

BİR ÇINAR OLAN HAREKETİMİZİ YIPRATAMAZ!

Dergimizin mizanpaj işlerini yürüten çalışanımız Mehmet Yeşiltepe, 27 Nisan 2009 tarihinde evi basılarak gözaltına alınmıştır. Evde geniş bir arama yapılmış ve tamamı Devrimci Hareket Dergisi’ne ait olan yazı ve bilgisayar kayıtlarına el konulmuştur. Çalışanımız Mehmet Yeşiltepe, İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün komplosuyla karşı karşıya bırakılmıştır. Bostancı’daki çatışmada açığa çıkan “Devrimci Karargah” adlı örgütle ilişkisi olduğu iddia edilmektedir. Devrimci Hareket Dergisi’nin nerede ve nasıl durduğu bilinmesine karşın çalışanımızın bu çerçevede gözaltına alınması artık hiçbir ölçünün kalmadığının göstergesi olarak algılanmalıdır.

Çalışanımız gözaltına alındıktan sonra polis tarafından boyalı basına, yalana dayalı haberler servis edilmiştir. Hürriyet, Milliyet, Zaman, Yeni Şafak, Habertürk gibi birçok gazete çalışanımızı peşinen suçlu ilan etme gibi basın ahlak kurallarına da ters düşen tavırlar sergilemiştir. Bu gazetelerin tamamına karşı hukuksal işlemler başlatılacaktır.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü yapılan operasyonları başarılı göstermek için ilgisiz birçok insanı gözaltına almış ve hiçbir hukuksal temeli olmadığı halde tutuklatmıştır. Yalnızca çalışanımız Mehmet Yeşiltepe değil mahkeme tutanaklarından da anlaşılacağı üzere ilgisiz birçok kişi mağdur edilmiş ve haksız yere tutuklanmıştır.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, başlattığı operasyonları başarılı göstermek için medya ayağını kullanmış ve tutuklama çıkması için özel bir gayret sarfetmiştir. Yürütülen yalan kampanyasını mutlaka bozacağız ve çalışanımız yeniden aramızdaki yerini alacaktır. Bu çerçevede tüm devrimci demokratik kurum ve örgütleri Devrimci Hareket Dergisi ile dayanışma içinde olmaya çağırıyoruz.

1 MAYIS 2009

DEVRİMCİ HAREKET