Metin Küreci Ölümsüzlüğe Uğurlandı

metin küreci 1“Devrimci Yol, içsel veya dışsal aşındırıcı pek çok çabaya rağmen sürekliliğini koruyor. Bu sürekliliğe konjonktürel nedenlerle aktif katkıda bulunamamış veya kesintiler yaşamış olsa da, tasfiyeci dalgaya güç katmamış olan her yol arkadaşımızın yaşamışlıkların toplamı içinde bir yeri/değeri vardır. Bu nedenle bizler bir taraftan Devrimci Yol değerlerini an’a izdüşürmenin ve kesintisizliğin mücadelesini verirken, diğer taraftan YOL’umuzun şehit düşmüş ve düşecek olan neferlerine karşı sorumluluk içinde olmayı bir görev bildik.” (Ali Başpınar’ın Ardından, Devrimci Hareket)

metin küreci 5Ömrünü Devrimci Yol saflarında mücadeleyle geçiren bir yol arkadaşımızı daha yitirdik. Metin Küreci, uzun zamandır direndiği hastalığa Hamburg’da tedavi gördüğü hastanede yenildi.

Tasfiyeciliğe ve düzeniçileşmeye karşı direnmeyi de görev olarak algılayan Metin Küreci, ölümüyle dahi mesaj vermeyi unutmadı. Yoldaşlarından son isteği, Devrimci Yol pankartıyla gömülmekti. Bizler, Devrimci Yol’a olan ihtiyacı vurgulayan bu vasiyeti, bir görev olarak algıladık.

Cenaze, Gülsuyu Mahallesi’nde alkışlarla ve sloganlarla karşılandı. Arkadaşlarımız tarafından hazırlanan Devrimci Yol pankartı tabuta sarılırken bir arkadaşımız da kitleye seslenerek “Yoldaşımızı kimliğine yakışır bir şekilde yolcu ediyoruz. Onu hiç ayrılmak istemediği Devrimci Yol pankartıyla yolcu ediyoruz.” dedi.

metin küreci 4Yaklaşık 500 kişinin katıldığı cenaze töreninde sık sık “Mahir, Hüsyin, Ulaş Kurtuluşa Kadar Savaş!”, “Metin Küreci Ölümsüzdür”, “Devrim İçin Tek Yol Devrimci Yol!” sloganları atıldı. Mezarı başında yapılan konuşmaların ardından Metin Küreci, Dev-Genç marşıyla sonsuzluğa uğurlandı. 

15 ŞUBAT 2009

DEVRİMCİ HAREKET